TABLE OF CONTENTS
Health & Lifestyle

Jak mądrze leczyć cukrzycę

Jak dużo wiesz o narzędziach cyfrowych jako osoba chora na cukrzycę? Przeczytaj nasz artykuł, aby się dowiedzieć!

Życie z cukrzycą oznacza codzienne stawianie czoła poważnym wyzwaniom. Aby zapobiec powikłaniom związanym z cukrzycą, takim jak pogorszenie lub utrata wzroku, neuropatia, zaburzenia czynności nerek, stopa cukrzycowa, zawał mięśnia sercowego, paraliż itp., musisz utrzymywać poziom glukozy we krwi w prawidłowym zakresie. Jednak mogą na to wpływać czynniki środowiskowe, takie jak zmiany pogody, codzienne zadania w pracy i związany z tym stres. Dlatego, aby osiągnąć i utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi, wymagana jest stała kontrola oraz uwaga i zdyscyplinowanie. Do codziennego monitorowania cukrzycy oferujemy teraz kilka nowych i inteligentnych rozwiązań, które pomogą Ci utrzymać ją pod kontrolą. W DiabTrend nazywamy to zarządzaniem cukrzycą.

Cyfrowe rejestrowanie cukrzycy zamiast długopisu i papieru

Prowadzenie dziennika cukrzycy i rejestrowanie diety, leków i poziomu cukru we krwi, a także danych dotyczących ruchu kilka razy dziennie zajmuje dużo czasu. Aby to uprościć, dostępnych jest teraz wiele aplikacji dla diabetyków, z których mogą wybierać zarówno osoby z cukrzycą typu 1, jak i typu 2. Chociaż niektórzy mogą czuć się niepewnie co do rezygnacji z prowadzenia dzienników w formie papierowej i przejścia na cyfrowe notatki, warto wypróbować kilka aplikacji dla cukrzyków, które mogą pomóc w rozwiązaniu wyżej wymienionych trudności dzięki wielu różnym funkcjom.

Rejestracja cukrzycy jest łatwiejsza dzięki inteligentnym funkcjom

Niezależnie od tego, czy chodzi o monitorowanie glikemii, przyjmowanie leków, czy rejestrowanie jedzenia, snu lub aktywności fizycznej, masz do dyspozycji wiele aplikacji z dedykowanymi funkcjami dla każdej czynności. Monitorowanie swojego stanu i utrzymywanie go w równowadze pomoże poprawić jakość życia cukrzyka. Chociaż oprogramowanie opieki zdrowotnej jest stale ulepszane, a aplikacje dla diabetyków mogą pomóc pacjentom z cukrzycą typu 1, oferując coraz więcej funkcji, większość z nich nie ma jeszcze funkcji rejestrowania dla każdej aktywności.

Aby ułatwić rejestrowanie posiłków, masz do dyspozycji wiele aplikacji dla cukrzyków, które automatycznie rozpoznają jedzenie na zdjęciu, a dodając te wartości, możesz je zapisywać. Ponieważ system jest zautomatyzowany, dzięki algorytmowi rozpoznawania obrazów, nie musisz już niczego zapisywać, ponieważ funkcja rozpoznawania posiłków w aplikacji robi to za Ciebie. Przykładem jednej z tych aplikacji jest aplikacja mobilna do monitorowania cukrzycy DiabTrend. Dostępna jest bezpłatna wersja aplikacji.

Funkcja rozpoznawania mowy przydaje się do śledzenia poziomu cukru we krwi i przyjmowanych leków, którą można również znaleźć w aplikacji DiabTrend >. Funkcja ta ułatwia monitorowanie leków i poziomu glukozy we krwi, ponieważ rejestruje je, gdy wypowiadasz te wartości do mikrofonu w telefonie.

Jeżeli korzystasz z innych narzędzi do monitorowania choroby, takich jak smartwatch do pomiaru aktywności fizycznej lub sensor do częstszego sprawdzania poziomu cukru we krwi, warto wybrać aplikację, którą można połączyć z tymi urządzeniami, aby łatwo przesyłać i zapisywać dane w aplikacji.

Havlik Mercédesz
Reading time: 
3
minutes
Published: 
September 1, 2021

Handle your diabetes smartly!

Start DiabTrend

Other posts about diabetes