Często Zadawane Pytania

Aplikacja internetowa

Jak mogę zainstalować wersję internetową tej aplikacji?

Wersja internetowa tej aplikacji jest dostępna na naszej stronie internetowej. Na stronie głównej kliknij przycisk „Aplikacja internetowa”, zaloguj się na swoje konto i otwórz aplikację lub kliknij ten link: https://app.diabtrend.com/

Jak mogę zobaczyć swoje dane na komputerze stacjonarnym?

Wersja internetowa tej aplikacji jest dostępna na naszej stronie internetowej. Na stronie głównej kliknij przycisk „Aplikacja internetowa”, zaloguj się na swoje konto i otwórz aplikację lub kliknij ten link: https://app.diabtrend.com/

Rejestracja

Jak mogę zarejestrować aplikację?

Pobierz aplikację ze sklepu Play lub App Store, otwórz ją i wybierz konto, za pomocą którego chcesz się zarejestrować. Masz możliwość zarejestrowania się na swoim koncie Google lub Facebook, lub możesz użyć dowolnego innego konta e-mail. Po rejestracji Twoje konto DiabTrend zostanie automatycznie wygenerowane i możliwe będzie zalogowanie się.

Prognoza

W jaki sposób system przewiduje poziom glukozy we krwi?

System podaje 4-godzinną prognozę poziomu cukru we krwi na podstawie dokładnie zarejestrowanych poziomów cukru we krwi, nawyków żywieniowych i snu.

Jak dokładna jest prognoza?

Dokładność prognozy wynosi 98,5% na 4 godziny do przodu.

Nie ma prognozy.

Możliwe, że wyszła nowa wersja aplikacji i dlatego nie masz prognozy. Pobierz najnowszą wersję z Play lub App Store i ponownie otwórz aplikację.

Kliknij DiaPanda, a zobaczysz, gdzie brakuje danych z ostatnich 2 dni. Tam, gdzie pasek jest czerwony, musisz go uzupełnić danymi. Jeśli wszystkie 4 paski (glukoza, insulina, jedzenie, sen) są zielone, powinna być dostępna prognoza.

Jeśli oba przypadki są w porządku, a mimo to nie otrzymujesz prognozy, napisz do nas na naszej grupie na Facebooku lub na adres support@diabtrend.

AI

Co oznacza skrót AI?

AI to skrót od angielskiego Artificial Intelligence (sztuczna inteligencja). Jest to algorytm, który jest w stanie nauczyć się wzorców wahań poziomu cukru we krwi na podstawie danych zarejestrowanych w dzienniku cukrzycy, podobnie jak ludzka inteligencja.

W jaki sposób działa sztuczna inteligencja?

Sztuczna inteligencja uczy się na podstawie otrzymanych danych, więc dokładność w podawaniu danych jest niezwykle ważna, ponieważ fałszywe dane tworzą fałszywą metodę uczenia się. Sztuczna inteligencja uczy się adaptacyjnie i na ich podstawie podaje prognozy, więc retrospektywne dodawanie danych również pomaga jej w nauce. Możliwe jest również rejestrowanie przyszłych danych, więc system uwzględnia również sen, jedzenie i insulinę w przyszłości.

Subskrypcja (DiaPremium)

Jak mogę anulować subskrypcję?

Kliknij „Konto” w menu w profilu, a następnie „Sprawdź moje subskrypcje”. System przekieruje Cię do menu „Sprawdź subskrypcje”, gdzie możesz zobaczyć swoje aktualne subskrypcje, klikając „Wyświetl aktualne subskrypcje”. Możesz anulować swoją subskrypcję, klikając przycisk „Anuluj”.

Jak mogę subskrybować DiaPremium?

Kliknij przycisk „Subskrypcja” w górnej części profilu i wybierz DiaPremium. Tutaj możesz wykupić subskrypcję na 1, 3 lub 12 miesięcy. Wybierz jedną z opcji i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Rozpoznawanie jedzenia

W jaki sposób system rozpoznaje sfotografowane przeze mnie jedzenie?

Sztuczna inteligencja zapamiętała ponad sto tysięcy zdjęć przedstawiających żywność. Za każdym razem, gdy korzystasz z funkcji rozpoznawania jedzenia, AI bada kształt, kolor i wymiary jedzenia i na tej podstawie identyfikuje jego rodzaj. System rekomenduje wiele opcji, a Ty możesz wybrać spośród nich tę, która najlepiej pasuje.

System nie rozpoznaje mojego jedzenia.

Czasami sztuczna inteligencja nie może rozpoznać Twojego jedzenia, ponieważ obecnie potrafi zidentyfikować 1322 produkty. Jeśli więc nie ma wśród nich Twojego jedzenia, poszukaj go w bazie danych i wprowadź ręcznie.

Nie mogę dodać wartości mojego przepisu kulinarnego.

Może to być awaria serwera. Napisz do nas na naszej grupie na Facebooku lub wyślij maila na support@diabtrend, a natychmiast odpowiemy!

Jak mogę ustawić obliczanie kalorii, białka i węglowodanów?

Kliknij "Dostosuj status" w widoku profilu, tam możesz ustawić, które obliczenia mają być wyświetlane w menu głównym. Maksymalnie 4 opcje.

Rozpoznawanie mowy

Jak ustawić język rozpoznawania mowy?

W profilu otwórz menu "Aplikacja" i przewiń w dół do "Języki". Wybierz język aplikacji. Możliwe jest również inne rozwiązanie: otwórz funkcję rozpoznawania mowy i naciśnij ikonę flagi w prawym górnym rogu, a następnie wybierz odpowiedni język.

Aplikacja nie rozumie tego, co mówię, dlaczego tak się dzieje?

Jeśli system inaczej zrozumie Twoją wypowiedź, powtórz ją. Funkcja ta wymaga połączenia z internetem.

Oszacowanie HbA1c

W jaki sposób aplikacja oblicza moją wartość HbA1c ?

System wykorzystuje formułę stosowaną w praktyce medycznej do obliczania poziomu HbA1c. Jest to tylko szacunek, standardem jest zawsze pomiar laboratoryjny.

Jak mogą znaleźć moje HbA1c?

Możesz zobaczyć swój poziom HbA1c w swoim profilu, pod zdjęciem i nazwiskiem.

DiaPanda

Po kliknięciu na pandę widzę czerwone i zielone elementy na paskach. Co one oznaczają?

Zielone części oznaczają wartości, które zostały już zarejestrowane, a czerwone oznaczają wartości, które należy jeszcze zarejestrować, aby uzyskać prognozę poziomu cukru we krwi.

Materiały edukacyjne

Jak mogę otrzymać nowe karty edukacyjne?

Niektóre karty są zablokowane, ale możesz zobaczyć, ile dni musisz odczekać, aby otrzymać nowe treści edukacyjne wskazane w nawiasach. Nowe karty otrzymujesz po otwarciu wszystkich poprzednich. Możesz zobaczyć na liczniku, ile dni musisz odczekać, aby otrzymać nową kartę.

Łączność z innymi

Jak mogę połączyć ludzi z moim profilem?

W widoku profilu kliknij "Połączenia" w menu i zeskanuj kod QR znajomego lub udostępnij swój za pomocą opcji "Udostępnij moje konto".

Eksport

Jak mogę wyeksportować moje dane?

W widoku profilu należy kliknąć menu na "Konto", a następnie wybrać "Eksportuj dane". Wskaż zakres czasowy: w DiaVital możesz retrospektywnie eksportować dane do 1 miesiąca wstecz, w DiaPremium nawet do 6 miesięcy wstecz. Na koniec kliknij przycisk "Rozpocznij eksportowanie".

Przypomnienia

Przypomnienia nie działają.

W widoku profilu naciśnięcie "Przypomnienia" w menu pozwoli Ci ustawić przypomnienia dotyczące rejestrowania insuliny, poziomu cukru we krwi i posiłków. Możesz też dodać nowe przypomnienia, klikając przycisk "Dodaj".

Przypomnienia nie działają.

1. Powiadomienia są zablokowane na Twoim telefonie. Jeżeli otrzymujesz powiadomienia z innych aplikacji, to nie w tym tkwi problem.

2. Powiadomienia DiabTrend są zablokowane na Twoim telefonie. Możesz to zmienić w menu ustawień telefonu: Ustawienia -> Aplikacje -> menu DiabTrend -> Powiadomienia. Tutaj możesz zobaczyć, czy powiadomienia aplikacji są dozwolone, czy nie.

3. Może powiadomienia uległy awarii. Aby to sprawdzić, kliknij Ustawienia -> Aplikacje -> DiabTrend -> czyszczenie pamięci masowej. W ten sposób możesz wyczyścić pamięć aplikacji.

4. Twój telefon jest w trybie energooszczędnym, więc możliwe jest, że blokuje działania w tle, nawet niektóre powiadomienia z aplikacji. Możesz zmienić ustawienia w aplikacji, aby nie blokowała powiadomień DiabTrend.

Jeśli żadna z tych czterech opcji nie pomoże, napisz do nas na naszej grupie na Facebooku lub wyślij maila na adres support@diabtrend.

Baza leków

Jak mogę dodać nowe leki do aplikacji?

Nie ma możliwości dodania nowego leku. Baza leków nie może być rozszerzana. Jeśli nie możesz znaleźć swojego leku w bazie danych, wyślij e-mail na adres support@diabtrend.com lub napisz do nas na naszej grupie na Facebooku.

Jak mogę wyświetlić listę moich leków?

Nie ma listy, która zawierałaby Twoje leki, ponieważ każdy dodawany przez Ciebie lek jest automatycznie dodawany do listy najczęściej podawanych leków.

Synchronizacja danych

Jak mogę podłączyć nowe urządzenie do aplikacji?

W widoku profilu wybierz z menu „Integracje”, a następnie „Podłącz nowe urządzenie”. Ważne jest, aby Twój Bluetooth był włączony. Jeśli nie jest, system zaleci, aby go włączyć. Po włączeniu Bluetooth ponownie kliknij „Podłącz nowe urządzenie” i wybierz urządzenie, które chcesz podłączyć.

Widok pracownika służby zdrowia

Jak mogę dodać mojego lekarza?

Wybierz w menu "Połączenia" i zeskanuj kod QR lekarza lub udostępnij swój, klikając "Udostępnij moje konto".

Jakie dane widzi mój lekarz?

Twój lekarz zobaczy Twój dziennik cukrzycy i raport AGP.

Tryb ciemny

Jak mogę włączyć tryb ciemny w aplikacji?

W widoku profilu wybierz "Aplikacja" w menu, a następnie włącz przycisk obok "Trybu ciemnego".

Ogólne

Jak mogę usunąć swoje konto?

Jeśli chcesz usunąć swoje konto, napisz maila na adres support@diabtrend. Podaj w nim adres e-mail, na który zarejestrowane jest konto.

Nadal masz pytania? Napisz do nas na adres