TABLE OF CONTENTS
Technology

Najlepsze aplikacje dla diabetyków na Androida w Play Store 2022

Czy zdiagnozowano u Ciebie stan przedcukrzycowy lub cukrzycę? Jeśli tak, potrzebujesz najlepszej aplikacji na Androida w Play Store, aby lepiej zarządzać swoją chorobą.

To właśnie te wyjątkowo cenne funkcje odróżniają aplikację od innych opcji. Celem tego artykułu jest zwiększenie świadomości na temat najlepszych poprzez porównanie aplikacji, które były stale aktualizowane i mają coś, co czyni je godnymi uwagi; - wyróżniają się z tłumu - pod względem funkcjonalności.

Łącznie poniższa lista obejmuje prawie 3 miliony pobrań z Play Store.

Po przeprowadzeniu tej analizy wyróżniła się jedna rzecz, mianowicie to, że ponieważ nie ma dwóch identycznych przypadków cukrzycy, aplikacje, które wyróżniają się personalizacją opieki, należą do najlepszych. Ponadto mają również zespoły programistów, które bardzo szybko reagują na pytania przesłane do obsługi klienta.

Aplikacje na Androida dla diabetyków rywalizujące w roku 2022

Aby to ułatwić, przygotowaliśmy listę według tego, jak dobre są aplikacje, zaczynając od najlepszych (więc możesz pominąć resztę), a następnie przejść do pozostałych, podkreślając, dlaczego zostały uwzględnione na liście. Każda z nich ma jakieś zalety.

Aplikacje dla diabetyków – Zestawy funkcji

W przypadku większości tych aplikacji dostępne są wersje darmowe i premium. Funkcje różnią się znacznie w zależności od aplikacji. Zazwyczaj uaktualnienie dostarcza znacznie więcej niż tylko dane do pobrania, ale też atrakcyjne, łatwe do zrozumienia raporty. To właśnie funkcje oszczędzające czas są prawdziwymi unikalnymi zaletami każdej aplikacji – które z nich znacznie dodają według Ciebie wartości w porównaniu z tym, co mają do zaoferowania konkurenci, i jaki jest pułap cenowy?


1. DiabTrend – Najlepsza aplikacja dla diabetyków w Android Play Store


the best diabetes android app diabtrend play store

Źródło: Android Play Store

DiabTrend zajmuje pierwsze miejsce, ponieważ oferuje za darmo funkcje, które są dostępne tylko w cenie premium w innych aplikacjach. Biorąc pod uwagę alternatywy, jasne jest, że DiabTrend stawia cukrzyka na pierwszym miejscu, umożliwiając mu samodzielne radzenie sobie z chorobą, pomagając mu dokonywać ogromnych zmian stylu życia, niezbędnych przy zarządzaniu chorobą w przypadków cukrzycy typu 1, oraz odwróceniu choroby w przypadku cukrzycy typu 2.


Aplikacja ma najbardziej innowacyjną aplikację dzienniczka cukrzyka opartego o sztuczną inteligencję na rynku, w tym monitorowanie żywności z szybkim rozpoznawaniem żywności za pomocą kamery:

 • Automatyczne liczenie kalorii i węglowodanów
 • Wbudowana sztuczna inteligencja uczy się z Twojego dzienniczka cukrzycy, aby pomóc Ci w podejmowaniu lepszych decyzji. Umożliwia przewidywanie poziomu glukozy we krwi do 4 godzin, pomagając uniknąć hipo- i hiperglikemii.
 • Integracja z czujnikami i aplikacjami zdrowotnymi, takimi jak Apple Fit i Google Fit, do celów monitorowania.
 • DiabTrend jest skupiony na pacjencie, więc umożliwia pacjentowi udostępnianie danych i wizualizacji danych dotyczących stanu zdrowia obecnemu lekarzowi. Przeprowadzka lub zmiana lekarza nie powinny wymuszać zmiany używanej aplikacji, zapewniając ciągłość danych.
 • Profesjonalne raportowanie stanu zdrowia
 • Działa w trybie offline, dzięki czemu unika niedogodności związanych z analizą wsteczną w celu dodawania danych z powodu awarii Internetu.
 • Ugruntowany, aktywny programista, który reaguje na opinie i sugestie ulepszeń funkcji, zapewniając jednocześnie przyjazną i elastyczną pomoc techniczną.
 • Innowacje w miarę odkrywania nowych czynników ryzyka cukrzycy w celu ulepszenia leczenia.

DiabTrend umożliwia personalizację leczenia za pomocą sztucznej inteligencji. Uczy się o Tobie i Twoim metabolizmie na podstawie Twoich danych.

Umożliwia rejestrowanie:

Oczywistych czynników ryzyka

 • Poziomu cukru we krwi
 • Insuliny
 • Żywności / Posiłków
 • Ćwiczeń
 • Wagi (większość aplikacji nie obejmuje tych danych)
 • Snu (wiele innych aplikacji nie ma tej opcji)

Inne aspekty

 • Choroba
 • Leki
 • Ciśnienie krwi
 • HbA1c
 • Szczepienia (łagodzenie skutków)
 • Epizody hipoglikemii

Ponadto DiabTrend oferuje również przepisy przyjazne dla cukrzyków, które pomogą Ci znaleźć pyszne, niedrogie posiłki dla diabetyków.

Ceny

Podobnie jak większość wymienionych tutaj aplikacji, DiabTrend jest oparty na modelu Freemium; podstawowe funkcje są udostępniane za darmo, ale za niewielką opłatą można uzyskać dostęp do zaawansowanych funkcji o dużej wartości. Darmowy plan DiabTrend to DiaVital, który obejmuje świetny zestaw funkcji znacznie wykraczający poza średnią i w porównaniu z alternatywami, w tym raportowanie.

Płatny plan DiaPremium zapewnia dostęp do rozpoznawania żywności za pomocą sztucznej inteligencji, przewidywania poziomu glukozy we krwi, indeks glikemiczny, i bazę przepisów, funkcje, do których warto mieć dostęp, ale nie są konieczne. Nie jest ograniczony, co sprawia, że ma znacznie lepszą wartość niż konkurencyjne aplikacje w Play Store.

Wyniki


DiabTrend jest najlepszy dla osób, które próbują zarządzać cukrzycą lub ją odwrócić poprzez dietę. ednocześnie umożliwia klientowi udostępnianie swoich danych każdemu pracownikowi służby zdrowia, jeśli zdecyduje się to zrobić, za pomocą prostego kodu QR. Jednocześnie umożliwia śledzenie wszelkiego rodzaju danych (tabela powyżej).


2. Dzienniczek diabetyka mySugr w Play Store

mysugr diabetes tracker android app on play store

Źródło: Android Play Store

Aplikacja mySugr ma dużą liczbę użytkowników w Niemczech, gdzie jest zalecana przez lekarzy w krajowym systemie opieki zdrowotnej. Aplikacja synchronizuje się z serią glukometrów Accu-Chek i ma kilka fajnych funkcji. Na szczególną uwagę zasługują:.  

 • Kontrola pompy mySugr, niedawno dodana funkcja, która umożliwia użytkownikom pomp podawanie bolusa za pośrednictwem aplikacji mySugr na Androida. Zawiera również kalkulator bolusa.
 • Miłym akcentem personalizacji jest konfigurowalny ekran logowania, umieszczający używane funkcje dokładnie tam, gdzie ich potrzebujesz.
 • Grywalizowane wyzwania, które pomagają zarządzać poziomem glukozy we krwi, są miłym dodatkiem
 • Ręczne Inteligentne wyszukiwanie wśród posiłków, notatek i czynności „znajdowanie wzorców i uczenie się na podstawie danych dotyczących cukrzycy”.


Niemiecki krajowy system opieki zdrowotnej i Roche muszą zostać docenione za dostrzeżenie wartości urządzenia monitorującego cukrzycę jako formy zapobiegania i leczenia cukrzycy podczas COVID-19, gdy chorzy na cukrzycę byli bardziej narażeni na powikłania, oraz za zapewnienie dostępu do niej za darmo. Nic dziwnego, że mySugr ma ocenę Play Store 4,4 i ma teraz ponad milion pobrań z Play Store. 


Dla tych, którzy wybiorą glukometr z linii glukometrów Accu-Chek, wersja PRO aplikacji mySugr jest darmowa (wliczona w koszt zakupu monitora). Raporty są dostępne tylko w ich planie PRO.


Podsumowanie


Powyższe informacje nie sprawiają, że mySugr jest najlepszą opcją dla większości osób, natomiast z pewnością byłaby ciekawą opcją dla osób mieszkających w Niemczech. Idealnie nadaje się dla osób, które polegają na pompie bolusa, oraz tych, które nie kupiły jeszcze glukometru, czyli dla osób, które niedawno zostały zdiagnozowane.

3. Diabetes:M Aplikacja na Androida w Play Store

diabetes:m android app on play store

Źródło: Android Play Store

Aplikacja Diabetes:M wydaje się być skoncentrowana przede wszystkim na pracownikach służby zdrowia, którzy płacą za monitorowanie swoich pacjentów online za pomocą różnych planów.


Jedno słowo, które dobrze opisuje aplikację Diabetes:M, to „złożona”, niewielki rozmiar tekstu sprawia, że nie jest ona przyjazna dla większości pacjentów (duży odsetek chorych ma ponad 50 lat, a właśnie wtedy wzrok zaczyna się pogarszać).


Ze względu na dużą złożoność ta aplikacja z pewnością nie jest dla każdego.  


Ta złożoność jest niezbędna dla pracowników służby zdrowia, którzy wykorzystują dane do podejmowania decyzji dotyczących leczenia, dlatego też dysponuje szeroką gamą raportów. Plany zaczynają się od 29 euro za plan BASIC, w którym można monitorować 5 użytkowników premium (pacjentów); oczywiście im wyższy plan, tym większa opłacalność, więc stanowi to zachętę dla pracowników służby zdrowia do sprzedaży produktu swoim pacjentom pomimo wyraźnych braków w użyteczności aplikacji..


Nasza opinia


Aplikacja ta wykracza daleko poza potrzeby większości osób u których zdiagnozowano stan przedcukrzycowy lub cukrzycę.


Być może jest to zatem dobra opcja dla osób ze skomplikowanymi przypadkami cukrzycy, na przykład tych, które cierpią również na inne choroby, lub osób, które nie reagują na leczenie i gdzie potrzebne są dane do podejmowania trudnych decyzji.  


Nie jest przeznaczona dla osób, które chcą samodzielnie zarządzać cukrzycą poprzez wybór diety i stylu życia.


Nic dziwnego, że aplikacja Diabetes:M jest najlepsza dla tych pacjentów, którzy potrzebują regularnego kontaktu z wyspecjalizowanym lekarzem, który jest przyzwyczajony do korzystania z niej i analizowania danych z aplikacji.


4. Diasend / Glooko Aplikacja na Androida w Play Store

diasend android app on play store glooko

Źródło: Android Play Store

Aplikacja z Play Store, znana wcześniej jako Glooko, została wykupiona przez diasend i obecnie zmienia nazwę na diasend. Podobnie jak wcześniej omówiona aplikacja Diabetes:M, jest ona przeznaczona dla pracowników służby zdrowia i jest ukierunkowana na opiekę zdrowotną, kierując swoje funkcje do pracowników służby zdrowia.

Strona internetowa Glooko nadal wykorzystuje branding Glooko, który jest wyraźnie skierowana do dostawców opieki zdrowotnej pod hasłem „Spersonalizowane zdalne monitorowanie pacjentów pod kątem cukrzycy i innych powiązanych schorzeń”.  


Jednak w porównaniu z Diabetes:M zakres raportów i funkcji jest znacznie mniejszy, co oznacza, że aplikacja jest znacznie łatwiejsza w użyciu i bardziej przyjazna użytkownikowi.


Ta aplikacja to nie tylko narzędzie do monitorowania żywności, ale także narzędzie do śledzenia aktywności i monitorowania leków, zaprojektowana w celu pokazania wpływu, jaki mają one na poziom cukru.


Aplikacja diasend na różne sposoby łączy się z ponad 100 urządzeniami do monitorowania poziomu cukru we krwi (parowanie na podczerwień, kabel lub Bluetooth), więc jeśli masz już glukometr, prawdopodobnie możesz go używać z tą aplikacją z Play Store. Właśnie z powodu łączności umieściliśmy aplikację na liście.


W porównaniu z innymi wymienionymi tutaj aplikacjami, ocena aplikacji w Play Store jest znacznie niższa od nich, więc trudno ją polecić, gdy ma się dostęp do alternatyw.


5. Hedia - Aplikacja na Androida w Play Stor


Hedia Android App on the Playstore

Źródło: Android Play Store


Aplikacja Hedia w Play Store jest prawdopodobnie najbardziej przyjazna dla użytkownika na tej liście, dlatego też się na niej znalazła. Jej prostota i podstawowe funkcje mają swoje zalety. Jest łatwa do przeczytania i zrozumienia, dzięki czemu jest idealna do kontrolowania poziomu cukru we krwi, idealna dla tych, którzy nie zamierzają radykalnie zmieniać swojej diety i mogą polegać na insulinie.


Hedia – osobista aplikacja dla cukrzyków oferuje:


 1. Monitorowanie ćwiczeń
 2. Monitorowanie diety
 3. Obliczanie dawki insuliny
 4. Powiadomienia, kiedy należy zmierzyć stężenie glukozy we krwi.


Aplikacja podaje następnie zalecenia dotyczące dawkowania insuliny dla tych, którzy tego potrzebują. To, czy ta aplikacja jest dla Ciebie, naprawdę zależy od Twoich potrzeb. Może być odpowiedni dla starszych osób chorujących na cukrzycę. Pamiętaj, że aplikacja jest niedostępna w wielu krajach i rzadko pojawia się w wynikach wyszukiwania Google Play Store. Jeżeli szukasz jej w sklepie, może nie być dostępna w niektórych krajach UE, mimo że deweloper znajduje się w Danii.


6. BlueStar – Aplikacja na Androida w Play Store

bluestar android app on play store

Źródło: Android Play Store


Aplikacja BlueStar Diabetes twierdzi, że była pierwszą na świecie aplikacją na smartfony na receptę, wydaną w 2014 roku. W związku z tym jest dostępna tylko w USA za pośrednictwem pracodawców, planów zdrowotnych i dostawców opieki zdrowotnej. Poza aplikacją istnieje wyraźny brak informacji o aplikacji i nie można jej znaleźć w Play Store w wielu lokalizacjach.


Od 2013 WellDoc posiada pozytywną opinię FDA na cukrzycę typu 1, aczkolwiek za pośrednictwem innej wersji aplikacji, która integruje się z urzędzeniami Dexcom, które ciągle monitorują glikemię. Sama aplikacja jest dostarczana pacjentowi bezpłatnie na podstawie recepty i pieniądze zostaną zwrócone w podobny sposób jak leki na receptę w Stanach Zjednoczonych.


Według welldoc, aplikacja oferuje-


 • Łatwe monitorowanie.
 • Indywidualne wskazówki.
 • Materiały edukacyjne na żądanie.

WellDoc zdecydował się udostępnić aplikację w sposób spersonalizowany, zaczynając od wstępnej konfiguracji, która odbywa się indywidualnie lub bezpośrednio z certyfikowanym edukatorem diabetologicznym. Z tego powodu aplikacja znalazła się na liście.


7. Intellin Diabetes Management od Gendius Ltd (aplikacja na Androida)

Intellin Diabetes Management android app on play store

Źródło: Android Play Store


Z siedzibą w Wielkiej Brytanii i zatwierdzona przez Narodową Służbę Zdrowia. Unikalną zaletą aplikacji Intellin Diabetes Management jest funkcja, która ocenia ryzyko wystąpienia powikłań związanych z cukrzycą u pacjenta. Sprzedają swój produkt w oparciu o ideę, że typowo występujące wyniki badań, po wprowadzeniu do aplikacji, mogą przewidzieć potencjalne przyszłe komplikacje. Na przykład, badania takie jak chemia krwi (HDL, LDL i czynność nerek) mogą dostarczyć wskaźniki problemów zdrowotnych związanych z cukrzycą. W związku z tym leczenie można spersonalizować przy użyciu tych dodatkowych danych, aby zapobiec komplikacjom wysokiego ryzyka wywołanych cukrzycą. 


Podsumowując, historycznie większość aplikacji dla cukrzyków była „lusterkami wstecznymi” – tj. można w nich zobaczyć, gdzie byłeś. Intellin® również to umożliwia, ale co ważne, działa jak nawigacja satelitarna, która pomaga wytyczyć trasę przed Tobą.


Jednak pomysł, że dodatkowe dane miałyby wpływ na odbywane leczenie, jest trochę naciągany, po prostu dlatego, że te badania i tak są wykonywane. Uzyskane wyniki są oceniane przez lekarzy przed wyborem leczenia. Ciśnienie krwi i biochemia krwi (HDL, LDL i czynność nerek) są badane tylko wtedy, gdy istnieje ku temu powód, pojawiają się objawy itp., w przeciwieństwie do poziomu glukozy we krwi, który wymaga stałego monitorowania.


Z perspektywy zapobiegania i eskalacji powikłań aplikacja jest przydatna jako system wczesnego ostrzegania do wykrywania dalszych problemów powiązanych z cukrzycą, które w przeciwnym razie mogłyby zostać niezauważone, jeśli wszystkie dane nie zostaną razem przeanalizowane.


Aplikacja jest łatwa w użyciu, a design jest przejrzysty i łatwy do zrozumienia; może być używana z glukometrem GlucoMen Areo za pomocą połączenia NFC; ponadto na różne sposoby łączy się z ponad 150 innymi urządzeniami, aby wprowadzić dane do aplikacji Intellin na Androida.


8. Glucose Buddy od Azumio aplikacja na Androida w Play Store

glucose buddy android app on the playstore

Źródło: Android Play Store


Aplikacja Glucose Buddy Diabetes Tracker ma już 9 lat, co przedstawia jako siłę; wskazuje na niezawodność i wyjątkową zaletę. Autorzy twierdzą, że jest to wiodąca aplikacja do zarządzania cukrzycą. W połączeniu z 500 000 pobrań przez ten czas brzmi to przekonująco, dlatego aplikacja znajduje się na tej liście. Zagłębmy się trochę głębiej w ten temat.


Czy naprawdę są najlepsi tylko dlatego, że jako pierwsi pojawili się na rynku cyfrowego zarządzania cukrzycą?  


Być może kiedyś byli najlepsi, gdy aplikacji było tak niewiele. Przez lata aplikacja Glucose Buddy Diabetes Tracker stała się częścią szerszego pakietu usług biznesowych sprzedawanych w pakietach, w tym osobistego coachingu diabetologicznego, a w wersji pro aplikacji – raportów wydajności i automatycznego kalkulatora hemoglobiny A1C. 


Pakiet ze średniej półki cenowej za 29 dolarów miesięcznie obejmuje trzymiesięczne zobowiązanie, ponieważ obejmuje inteligentny glukometr wraz z 50 paskami testowymi, dostarczanymi prosto pod Twoje drzwi.


Strategia dodawania wartości do aplikacji cyfrowej poprzez dodanie fizycznego produktu i nauka użytkowania są dobrym sposobem na konkurowanie na coraz bardziej innowacyjnym, konkurencyjnym i zatłoczonym rynku, i jest niezwykle pomocna dla pacjenta.

Dostarczając paski testowe w ramach usługi Glucose Buddy zapewnia, że testowanie jest zawsze wygodne, co z kolei ułatwia rejestrowanie danych na bieżąco, a także wtedy, gdy jest to konieczne. Coaching personalny to także dobry sposób na to, aby klient (pacjent) nauczył się, jak zarządzać swoją chorobą za pomocą aplikacji, zapewniając tym samym lojalność.

Ale...

Ten model działania, dostarczanie pasków testowych, stanie się przestarzały w ciągu najbliższych kilku lat ze względu na postępy w sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym, które zamienią inwazyjne urządzenia do monitorowania stężenia cukru we krwi poprzez nakłucia w odpady elektroniczne, gdy nowa generacja urządzeń wykorzystujących światło UV i elektronikę do ciągłego monitorowania stężenia cukru we krwi stanie się dostępna. Potem aplikacja Glucose Buddy nie będzie już mogła polegać na lojalności wobec usług, ponieważ ich baza klientów szuka nieinwazyjnych alternatyw testowych (dostawa nie jest wymagana) i może mieć trudności z przyciągnięciem nowych klientów, gdy innowacyjne aplikacje z najnowocześniejszymi funkcjami (np. DiabTrend) zastąpią starsze aplikacje. 

Wnioski

Ponieważ coraz więcej dowiadujemy się o przyczynach cukrzycy (istnieje wiele czynników ryzyka), coraz więcej danych osobowych jest potrzebnych do analizy, aby podejmować lepsze decyzje i zalecenia dotyczące leczenia. Aplikacje na smartfony są niezbędne do monitorowaniai zarządzania chorobą, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki. Dlatego w przypadku użytkowników Androida funkcje aplikacji dla cukrzyków powinny decydować o tym, której aplikacji użyć i w które urządzenie do monitorowania stężenia glukozy we krwi warto zainwestować.  

Niestety 99% urządzeń stanie się przestarzałe/wycofane w ciągu najbliższych kilku lat. To, co teraz ma znaczenie, jeśli chodzi o wybraną przez Ciebie aplikację, to planowany rozwój. Kluczowe pytania to:-

 • Jakie dane są przechowywane? 
 • Zadaj sobie pytanie - czy zebrane dane przynoszą realne korzyści w leczeniu cukrzycy?
 • W jaki sposób dane są wykorzystywane przez aplikację?

Dane będą miały wartość, jeśli zostaną zebrane, umożliwiając pacjentowi monitorowanie danych w czasie, niezależnie od tego, jak dobrze zebrane dane są zintegrowane z dostępnym zestawem funkcji. Zazwyczaj nowe zbiory danych prowadzą do nowych funkcji - stworzonych, aby jak najlepiej wykorzystać informacje do personalizacji.

Powyższe opisy aplikacji podkreślają potrzebę zebrania informacji o aplikacji przed użyciem; oceny za pomocą gwiazdek, polubienia i obserwacje Facebooku to tylko powierzchowne wskaźniki wartości.
Zaktualizowano lipiec 2022

Richard Johnson
Reading time: 
6
minutes
Published: 
February 8, 2023

Handle your diabetes smartly!

Start DiabTrend

Other posts about diabetes