Copy the FAQ2 from here and filter!...
Ses tanıma

Ses tanıma dilini nasıl ayarlayabilirim?

Profil sayfasında "Uygulama" menüsünü açın ve "Diller" sekmesine giderek uygulamanın dilini seçin. Başka bir çözüm ise; ses tanıma işlevini açıp sağ üst köşedeki bayrak simgesine tıklamanızdır, ardından uygun dili seçebilirsiniz.

Uygulama söylediğimi yanlış anlıyor, bu neden olabilir?

Sistem söylediklerinizi farklı anlıyorsa, tekrarlamayı deneyin. Bu özellikinternet bağlantısı gerektirir.

HbA1c tahmini

Uygulama, HbA1c değerimi nasıl hesaplıyor?

Sistem, HbA1c'nin hesaplanması için tıbbi uygulamalarda kullanılan formülü kullanır. Ancak bu sadece bir tahmindir ve standart olan ölçüm her zaman laboratuvar ölçümüdür.

HbA1c değerimi nasıl görebilirim?

HbA1c değerinizi profilinizde, resminizin ve adınızın altında görebilirsiniz.

DiaPanda

Pandaya tıkladığımda çubuklardaki kırmızı ve yeşil kısımlar görüyorum. Bunlar ne anlama geliyor?

Yeşil kısımlar, daha önce kaydetmiş olduğunuz değerleri gösterir; kırmızı kısımlar ise, kan şekeri seviyesi tahminini almak için henüz kaydetmediğiniz ve kaydetmeniz gereken değerleri gösterir.

Eğitim

Nasıl yeni eğitim kartı alırım?

Bazı kartlar kilitlidir, ancak parantez içinde belirtilen yeni eğitim içeriklerini almak için kaç gün beklemeniz gerektiğini görebilirsiniz. Önceki kartların hepsini açtıktan sonra yeni kartlar alırsınız. Yeni bir kart almak için kaç gün beklemeniz gerektiğini sayaçta görebilirsiniz.

Başkalarıyla bağlantı

Başkalarını profilime nasıl ekleyebilirim?

Profil görünümündeyken menüden "Bağlantılar"a tıklayın ve arkadaşınızın QR kodunu tarayın ya da "Hesabımı paylaş" üzerinden kendi QR kodunuzu onlarla paylaşın.

Dışa aktarım

Verilerimi nasıl dışa aktarabilirim?

Profil sayfasında, menüden "Hesap"a tıklayın ve ardından "Verileri dışa aktar"ı seçin. Zaman aralığını belirtin: DiaVital ile verilerinizi geriye dönük olarak 1 aya kadar, DiaPremium ile ise 6 ay öncesine kadar dışa aktarabilirsiniz. Bu adımdan sonra, "Dışa aktarmaya başla" düğmesine tıklayın.

Hatırlatıcılar

Hatırlatıcılar çalışmıyor.

Profil sayfasındaki menüden "Hatırlatıcılar"a tıklayarak, insülin, kan şekeri seviyesi ve yemek yemek için hatırlatıcılar kurabilirsiniz. Ayrıca "Ekle" düğmesine tıklayarak yeni hatırlatıcılar ekleyebilirsiniz.

Hatırlatıcılar çalışmıyor.

1. Telefonunuzda bildirimleri kapatmış olabilirsiniz. Ancak diğer uygulamalardan bildirim alıyorsanız, sorun bu değildir.

2. DiabTrend'in bildirimleri telefonunuzda engellenmiş olabilir. Bunu telefonunuzun ayarlar menüsünden şu seçenekleri takip ederek değiştirebilirsiniz: Ayarlar -> Uygulamalar -> DiabTrend menüsü -> Bildirimler. Uygulamanın bildirimlerine izin verilip verilmediğini buradan görüntüleyebilirsiniz.

3. Bildirimler kilitlenmiş olabilir. Bunu kontrol etmek için Ayarlar -> Uygulamalar -> DiabTrend -> depolamayı temizleme seçeneğine tıklayın. Bu şekilde uygulamanın deposunu temizleyebilirsiniz.

4. Telefonunuz enerji tasarrufu modundaysa arka plan işlevlerini, hatta uygulamalardan gelen bazı bildirimleri engelliyor olabilir. DiabTrend'in bildirimlerini engellememesi için uygulamadaki ayarları değiştirebilirsiniz.

Bu dört seçenekten hiçbiri yardımcı olmazsa, bize Facebook grubumuzdan yazabilir veya support@diabtrend.com adresine bir e-posta gönderbilirsiniz.

İlaç veritabanı

Uygulamaya nasıl yeni ilaç ekleyebilirim?

Yeni bir ilaç eklemek mümkün değildir. İlaç veritabanı genişletilemez. İlacınızı veritabanında bulamazsanız, support@diabtrend.com adresine e-posta gönderebilir veya Facebook grubumuzdan bize yazabilirsiniz.

İlaçlarımın listesini nasıl görebilirim?

İlaçlarınızı içeren bir liste yoktur, çünkü günlüğe kaydettiğiniz her ilaç otomatik olarak en sık kaydedilen ilaçlar listesine eklenir.

Veri senkronizasyonu

Uygulamama nasıl yeni cihaz eklerim?

Profil sayfasındaki menüden "Entegrasyonlar"ı ve ardından "Yeni cihaz bağla"yı seçin. Bluetooth'unuzun açık olması gerekir. Açık değilse, sistem açmanızı önerecektir. Bluetooth açıldıktan sonra tekrar "Yeni cihaz bağla"ya tıklayın ve bağlanmak istediğiniz cihazı seçin.

Sağlık çalışanı görünümü

Doktorumu nasıl ekleyebilirim?

Menüden "Bağlantılar"ı seçin ve doktorunuzun QR kodunu tarayın veya "Hesabımı paylaş"a tıklayarak hesabınızı doktorunuzla paylaşın.

Doktorum hangi verileri görebilir?

Doktorunuz diyabet günlüğünüzü ve AGP (Ambulatuvar Glikoz Profili) raporunuzu görecektir.

Karanlık mod

Uygulamayı karanlık moda nasıl ayarlayabilirim?

Profil sayfasındaki menüden "Uygulama"yı seçin, ve "Karanlık mod" düğmesine tıklayın.