Copy the FAQ2 from here and filter!...
Rozpoznawanie mowy

Jak ustawić język rozpoznawania mowy?

W profilu otwórz menu "Aplikacja" i przewiń w dół do "Języki". Wybierz język aplikacji. Możliwe jest również inne rozwiązanie: otwórz funkcję rozpoznawania mowy i naciśnij ikonę flagi w prawym górnym rogu, a następnie wybierz odpowiedni język.

Aplikacja nie rozumie tego, co mówię, dlaczego tak się dzieje?

Jeśli system inaczej zrozumie Twoją wypowiedź, powtórz ją. Funkcja ta wymaga połączenia z internetem.

Oszacowanie HbA1c

W jaki sposób aplikacja oblicza moją wartość HbA1c ?

System wykorzystuje formułę stosowaną w praktyce medycznej do obliczania poziomu HbA1c. Jest to tylko szacunek, standardem jest zawsze pomiar laboratoryjny.

Jak mogą znaleźć moje HbA1c?

Możesz zobaczyć swój poziom HbA1c w swoim profilu, pod zdjęciem i nazwiskiem.

DiaPanda

Po kliknięciu na pandę widzę czerwone i zielone elementy na paskach. Co one oznaczają?

Zielone części oznaczają wartości, które zostały już zarejestrowane, a czerwone oznaczają wartości, które należy jeszcze zarejestrować, aby uzyskać prognozę poziomu cukru we krwi.

Materiały edukacyjne

Jak mogę otrzymać nowe karty edukacyjne?

Niektóre karty są zablokowane, ale możesz zobaczyć, ile dni musisz odczekać, aby otrzymać nowe treści edukacyjne wskazane w nawiasach. Nowe karty otrzymujesz po otwarciu wszystkich poprzednich. Możesz zobaczyć na liczniku, ile dni musisz odczekać, aby otrzymać nową kartę.

Łączność z innymi

Jak mogę połączyć ludzi z moim profilem?

W widoku profilu kliknij "Połączenia" w menu i zeskanuj kod QR znajomego lub udostępnij swój za pomocą opcji "Udostępnij moje konto".

Eksport

Jak mogę wyeksportować moje dane?

W widoku profilu należy kliknąć menu na "Konto", a następnie wybrać "Eksportuj dane". Wskaż zakres czasowy: w DiaVital możesz retrospektywnie eksportować dane do 1 miesiąca wstecz, w DiaPremium nawet do 6 miesięcy wstecz. Na koniec kliknij przycisk "Rozpocznij eksportowanie".

Przypomnienia

Przypomnienia nie działają.

W widoku profilu naciśnięcie "Przypomnienia" w menu pozwoli Ci ustawić przypomnienia dotyczące rejestrowania insuliny, poziomu cukru we krwi i posiłków. Możesz też dodać nowe przypomnienia, klikając przycisk "Dodaj".

Przypomnienia nie działają.

1. Powiadomienia są zablokowane na Twoim telefonie. Jeżeli otrzymujesz powiadomienia z innych aplikacji, to nie w tym tkwi problem.

2. Powiadomienia DiabTrend są zablokowane na Twoim telefonie. Możesz to zmienić w menu ustawień telefonu: Ustawienia -> Aplikacje -> menu DiabTrend -> Powiadomienia. Tutaj możesz zobaczyć, czy powiadomienia aplikacji są dozwolone, czy nie.

3. Może powiadomienia uległy awarii. Aby to sprawdzić, kliknij Ustawienia -> Aplikacje -> DiabTrend -> czyszczenie pamięci masowej. W ten sposób możesz wyczyścić pamięć aplikacji.

4. Twój telefon jest w trybie energooszczędnym, więc możliwe jest, że blokuje działania w tle, nawet niektóre powiadomienia z aplikacji. Możesz zmienić ustawienia w aplikacji, aby nie blokowała powiadomień DiabTrend.

Jeśli żadna z tych czterech opcji nie pomoże, napisz do nas na naszej grupie na Facebooku lub wyślij maila na adres support@diabtrend.

Baza leków

Jak mogę dodać nowe leki do aplikacji?

Nie ma możliwości dodania nowego leku. Baza leków nie może być rozszerzana. Jeśli nie możesz znaleźć swojego leku w bazie danych, wyślij e-mail na adres support@diabtrend.com lub napisz do nas na naszej grupie na Facebooku.

Jak mogę wyświetlić listę moich leków?

Nie ma listy, która zawierałaby Twoje leki, ponieważ każdy dodawany przez Ciebie lek jest automatycznie dodawany do listy najczęściej podawanych leków.

Synchronizacja danych

Jak mogę podłączyć nowe urządzenie do aplikacji?

W widoku profilu wybierz z menu „Integracje”, a następnie „Podłącz nowe urządzenie”. Ważne jest, aby Twój Bluetooth był włączony. Jeśli nie jest, system zaleci, aby go włączyć. Po włączeniu Bluetooth ponownie kliknij „Podłącz nowe urządzenie” i wybierz urządzenie, które chcesz podłączyć.

Widok pracownika służby zdrowia

Jak mogę dodać mojego lekarza?

Wybierz w menu "Połączenia" i zeskanuj kod QR lekarza lub udostępnij swój, klikając "Udostępnij moje konto".

Jakie dane widzi mój lekarz?

Twój lekarz zobaczy Twój dziennik cukrzycy i raport AGP.

Tryb ciemny

Jak mogę włączyć tryb ciemny w aplikacji?

W widoku profilu wybierz "Aplikacja" w menu, a następnie włącz przycisk obok "Trybu ciemnego".